Топ-10 тез Президента
Кінець минулого тижня в Україні був ознаменований «днями президента», який за цей час зробив чимало заяв, як чергових, так і резонансних. Велику промову Гарант виголосив під час щорічного виступу перед Верховною Радою та великої прес-конференції для ЗМІ. УНІАН опублікував найголовніші та найцікавіші тези, що пролунали з уст Петра Порошенка на зустрічі з журналістами.
Петро Порошенко не дуже часто проводить виступи з можливістю поставити йому запитання, про що уому нагадали журналісти н під час прес-конференції Президента. Так, це лише третій виступ Презідента у форматі прямого діалогу, хоча сам Гарант під час вступного слова впевнено сказав, що «рівень свободи слова та можливості для роботи преси» - як ніколи раніше - високі.
Окрім того, на відміну від попередніх зустрічей із прессою, спілкування з Петром Порошенком пройшло у внутрішньому дворі Адміністрації президента, тобто, на такому собі, «неформальному тлі». Саме так любив зустрічатися із журналістами Віктор Ющенко, якій теж, часто акцентував увагу на свободі слова.
Треба зауважити, що Презідент врахував ту критику, що лунала після його послання до парламенту, тому, із представниками ЗМІ він більше обговорював помилки та загрози. Чи не вперше Презідент публічно визнав, що найближчим часом Україна не поверне Крим та отримати обіцяний безвізовий режим з ЄС.
Читайте также: Топ-10 основных заявлений Петра Порошенко во время обращения к парламенту
А ось і 10 ключових тез та цитат виступу Президента перед журналістами:
Відставки в уряді
Президент підкреслив, що дуже цінує працю міністрів і прем’єр-міністра, яким доводиться дуже тяжко працювати, але «втома не повинна ставати мірилом успішності роботи, а тільки реформи та результат».
«Моя вчорашня заява про те, що зміни в уряді можливі восени жодним чином не була спрямована проти когось конкретно, але кожного чиновника вона має максимально мобілізувати на ще сумліннішу роботу. Високу оцінку людей ми зможемо заслужити не тільки нашою безсумнівною працездатністю, але й результативністю. І саме по вессіннім результатам мають бути зроблені відповідні висновки», - сказав Президент журналістам.
Окрім того, на відповідь на запитання про можливість відставку прем’єр-міністра Укріаїни Арсенія Яценюка, Петро Порошенко сказав, що «сьогодні можливостей і необхідності для такої заміни він не бачить».
Крим «не повернеш за рік»
Президент України також повідомив, що уряд за його дорученням заготував цілий пакет позовів, які будуть передані у різні суди, починаючи від Морського арбітражу, та закінчуючи Судом в Гаазі щодо захисту приватної власності, та закінчуючи персональною відповідальністю відповідальних осіб.
«Уряд також підготував документ з переліком соціально-економічних та інших санкцій України проти Росії. Зараз, Крим лишається нашим першим пріоритетом».
Але, за інформацією Порошенка, повернення Криму є дуже складним завданням, яке нема можливості виконати за рік.
«У моєму посланні до Верховної Ради визначені пріоритети на рік, які ми негайно зможемо реалізувати і звітувати суспільству. І якщо я не зупинився детально, наприклад, на питанні повернення Криму, то це значить лише те, що це надскладне завдання і, на жаль, не підлягає календарним рамкам послання. Термін планування данного послання – 12 місяців. Але кожен день і кожну хвилину ми збираємося робити все, щоб повернути Крим Україні», - говорить Порошенко.
Читайте также: Порошенко надеется, что Украина станет крупным мировым экспортером янтаря
Місцеві та парламентські вибори
На думку Президента місцеві вибори мають повністю перезавантажити владу, змінити регіональні еліти, та відбутися за найвищими демократичними стандартами.
«Я хотів би із цієї високої трибуни закликати усіх членів коаліції до спільної позиції на місцевих виборах, які повинні відбутися за відкритими списками на підставі нового закону. Ці вибору будуть найважливішими місцевими виборами в історії України. Вони завершать процес повного перезавантаження влади: президентські, парламентські і, нарешті, місцеві вибори повністю мають перезавантажити владу в країні та оновити її регіональні еліти».
Щодо парламентських виборів та можливості їхнього дострокового проведення Президент висловив впевненість, що ніяких перевиборів не буде, а діючий склад парламенту працюватиме на протязі повного терміну скликання.
«Не дочекаєтесь. Україна зараз має проєвропейську коаліцію та конституційну більшість. І я впевнений в тому, що це дає нам можливість і відповідальність впровадити конституційні зміни, в тому числі, і децентралізацію, недоторканність, судову реформу. Я вважаю, що народ свою справу вже зробив. Перезавантаження влади сталося ».
Про небезпеку посилення конфлікту на Донбасі та чергового вторгнення російських військ в Україну
Петро Порошенко підкреслив, що чисельність російських військ біля кордонів України і кількість військ, які зараз перебувають на окупованих територіях - безпрецедентно велика.
«Із серпня 2014 року такої кількості ворожих військ не було біля кордонів Украіїни. Мені здається, що для того, аби стримувати таке потужне військове угруповання, мають повинні бути дуже поважні причини. Думаю ризик російського вторгнення сьогодні дуже високий», - зауважив Президент.
Порошенко також думає, що спроба атаки терористів у районі Мар’їнки могла бути використана Путіним для легітимізації використання російських ЗС на території України.
Неможливість референдуму на Донбасі
Президент націлений ніколи не допустити проведення референдуму, на якому було б виносилася питання про відокремлення Донбасу від України (чи не дарма?).
«Питання щодо відокремлення Донбасу – це провокація. Я як президент і як гарант Конституції, також є гарантом територіальної цілісності України. І я ніколи не допущу проведення такого референдуму із питанням про від’єднання Донбасу”, - підкреслив Президент. При цьому, він додав, що є можливим референдум з питання режиму місцевого самоврядування.
Непроданий бізнес Порошенка
Не зважаючи на той факт, що з моменту обрання президентом, Петро Порошенко й досі не продав свій бізнес, він продовжує давати обіцяти, що зробить це, “як тільки з’явиться така нагода”. Наприклад, він сказав, що найближчим часом передасть свій пакет акцій корпорації Roshen в інвестиційний банк «Ротшильд».
«У нас уже є і повністю узгоджена угода про передачу в трастовий фонд Ротшильду – компанії з бездоганною репутацією – мого пакету акцій в компанії Roshen. Саме для того, щоб прізвище Порошенко серед власників компанії не зазначалося. Взагалі, є три покупці, які проводять перевірку компанії Roshen. Щодо Липецької фабрики, то Президент пояснив, що вона «заарештована російською владою», тому на неї немає покупців.
Що Президент чекає від парламенту
Від Верховної Ради до кінця початої сесії Президент очікує не меньше трьох дуже важливих політичних рішень.
«Перше рішення – це прийняття в першому читанні змін до Конституції, які підготувала Конституційна комісія, та які повинні бути представлені в парламенті. Ці зміни стосуються децентралізації країни. Другий крок - це остаточне ухвалення конституційних змін, щодо зняття депутатської та суддівської недоторканностей. Третє – прийняття нового закону про проведення місцевих виборив за відкритими списками».
Про посилення контролю в зоні АТО
Президент вважає, що “кордон” на лінії фронту буде лише посилюватися, до тих пір, поки Росія не забере з території нашої країни свою армію: «Контроль ліквідують після відновлення контролю на кордоні з Росією».
Президент також сказав, що просить Верховну Раду України встановити ще більш жорсткий контроль га пропускних пункстах на лінії зіткнення в зоні АТО.
Велика кількість наркотиків вилучається при перетинанні лінії зіткнення, контрабанда товарів та інших речей, тому що кордону з тієї сторони, з Росією немає. Моє послання дуже просте – хочете, щоб тут зняли кордон – дайте встановимо кордон там. І буде всім жити набагато легше».
Про безвізовий режим з Євросоюзом
резидент Порошенко зауважив, що незадоволений тим, як Україна, а, вірніше, українська влада, виконує технічні зобов’язання для безвізвого режиму.
«З цього приводу я провів нараду і дав чіткі календарні строки... 10 червня пройде ще одна зустріч за участю відповідних міністрів, тому технічні питання ми вирішимо. Нам заважає корупція, тому ми змінемо систему міграційної служби».
Про угоди з Фірташем
Президент підкреслює, що під час зустрічі з олігархами Дмитром Фірташем і Віталієм Кличком у Відні весною 2014 року він не укладав жодних угод із Фірташем.
«Я ніколи не заперечував дуже коротку і беззмістовну зустріч із Фірташем в ході президентської кампанії. Але я категорично заперечував і заперечую зараз будь-які домовленості. Більш того, я гадаю, що Фірташ має нести відповідальність за дачу неправдивих даних під присягою в суді».
Щодо інших зустрічей або угод, то Порошенко сказав, що також проводив зустріч із Віталієм Кличком у Відні, тому що там святкував свій день народження його брат Володимир. За результатами зустрічі була укладена політична угода з двох частин. Перша частина угоди, за його інформацією, була обговорена 29 березня сумісному на з'їзді партій УДАР і «Солідарність».
Главные новости
→ Все новости-
30/11/2021 - Как избавиться от сверхзанятости и приблизить успехОчень занят – значит при деле, добьешься своего, получишь результат. Многие разделяют такое мнение о занятости. В мире, перенасыщенном информацией, которая предоставляет столько возможностей, нельзя быть не занятым. Иначе можно что-то пропустить, не успеть, остановиться на полпути. Но что стоит за с
-
13/09/2021 - Как обеспечить организм витаминами круглый годЛето и осень – самое время насытить организм витаминами, которыми буквально изобилуют свежие фрукты и овощи. Нельзя упускать возможность укрепить здоровье – с витаминами оно связано напрямую. Находясь в составе ферментов, эти вещества влияют на все процессы жизнедеятельности, и даже маленький недост
-
Вы считаете, что ароматов много не бывает, и все время пополняете свою парфюмерную коллекцию? Или у вас один - любимый аромат и вы ему не изменяете долгие годы? Как все-таки правильно, нужен ли человеку целый парфюмерный гардероб? И, главное: что необходимо знать, чтобы запах ваших духов радовал вас
-
Ситуация, когда не можешь заставить себя взяться за работу, знакома многим. «Потом», «еще успею», «сегодня не время…», - каких только оправданий не придумывает наш изобретательный мозг, уводя от решения проблемы, особенно если она не из легких.
-
07/04/2021 - Почему полезно пить зеленый чайБыть здоровым и молодым как можно дольше – тренд сегодняшнего дня. Под прицелом внимания человечества чудодейственные диеты и новые суперпродукты. Увлекаясь ими, мы часто не придаем значения тому, что уже есть на нашем столе.
-
11/03/2021 - Чтобы кожа не старела: как восстановить коллагенКоллаген – вещество номер один, если речь идет о молодости кожи. Именно благодаря ему мы радуемся, видя отражение своего юного лица в зеркале. А его постепенная потеря становится причиной нашего огорчения, когда замечаем первые признаки старения. Гибкие белковые волокна коллагена и эластина, пересек
-
Насколько важен качественный сон, мы начинаем понимать, когда уходит способность мгновенно засыпать и просыпаться с энергией вновь заряженной батарейки. И, если в детстве и юности приходилось даже сопротивляться этому, как казалось тогда, вору нашего времени, то с возрастом воспринимаем его как благ
-
29/12/2020 - Любите ли вы себя: как не разрушить самооценкуНеобходимость принять и полюбить себя сегодня осознают многие. Ведь без этого вряд ли получится быть счастливым человеком, даже находясь на вершине успеха. Но почему нередко намерение изменить отношение к себе не приводит к результату? Неужели полюбить себя так сложно?
-
01/12/2020 - Что нужно коже зимой: главные правила уходаРезкие перепады температур, мороз, ветер, сухой воздух помещений - неизменные спутники холодного времени года. Мы к ним легко адаптируемся. Но не наша кожа. От этих стрессовых факторов она может серьезно пострадать. Что предпринять, чтобы этого не случилось? Что нужно коже зимой?
-
10/11/2020 - Почему я ничего не успеваю: как стать организованнымУ каждого занятого человека есть определенные планы на день. Хорошо, если все задуманное удается осуществить. Но, бывает, к концу дня выясняется, что некоторые важные вопросы так и не удалось закрыть – то ли прошли мимо внимания, то ли сил не хватило. Как научиться успевать многое, не забывая о глав